30. október 2020. Šimon/Šimona. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Afganský viceprezident zbil a uniesol politického protivníka

SITA SITA SITA  28.11.2016 28.11.2016  

Pred domom Abdula Rašída Dóstuma v severoaganskom meste Šeberghán sa v nedeľu zhromaždili stovky ľudí, ktorí požadovali prepustenie uneseného politika. KÁBUL 28. novembra (WebNoviny.sk) - Afganský viceprezident Abdul Rašíd Dóstum počas športového turnaja, ktorý sa konal v piatok na severe Afganistanu, najprv surovo zbil kalašnikovom a potom uniesol jedného zo svojich politických protivníkov. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA.
K incidente došlo počas turnaja v buzkaši, ktorý sa konal v Dóstumovej domovskej provincii Džúzdžán, a uneseným mužom bol Ahmad Išči, člen Dóstumovej strany Národné islamské hnutie Afganistanu, ktorý údajne Dóstuma kritizoval. Ten ho najprv zbil a následne uniesol do svojho domu. Pred Dóstumovým domom v severoaganskom meste Šeberghán sa v nedeľu zhromaždili stovky ľudí, ktorí požadovali prepustenie uneseného politika.
"Je to záležitosť mimo našich právomocí - toto môže vyriešiť len prezidentský palác," uviedol pre DPA Rahmatulláh Turkistání, policajný prezident provincie Džúzdžán. Dóstum, bývalý komunistický generál a bojovník proti Talibanu, ktorý je obviňovaný z hrubého porušovania ľudských práv, čoraz ostrejšie vystupuje proti afganskej vláde národnej jednoty prezidenta Ašrafa Ghaního a premiéra Abdulláha Abdulláha.
Ghaního Dóstum obvinil, že mu obmedzil právomoci a neberie ho dostatočne vážne. Aj k roztržke medzi Dóstumom a Ahmadom Iščim došlo po jednom z viceprezidentových slovných výpadov proti Ghanímu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow