26. september 2018. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Aleppo je opäť terčom ofenzívy, na mesto padajú bomby

SITA SITA SITA  15.11.2016 15.11.2016  

Bojové lietadlá útočili raketami a vrtuľníky zhadzovali na východné časti Aleppa barelové bomby. BEJRÚT 15. novembra (Webnoviny.sk) - Po takmer troch týždňoch relatívneho pokoja sa v utorok povstalcami ovládané štvrte vo východnej časti Aleppa stali opäť terčom náletov. Informovali o tom agentúry AP a Reuters s odvolaním sa na správy od aktivistov monitorujúcich situáciu v tomto sýrskom meste.
Podľa predstaviteľa civilnej obrany išlo o nálety a zhadzovanie leteckých bômb na padákoch. "Dnes to bolo zlé... takýto druh útoku sme tu nemali viac ako 15 dní," dodal podľa Reuters muž menom Ibráhím. V Británii sídliace Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) informovalo, že terčom náletov boli tri štvrte na predmestí Aleppa. SOHR zatiaľ nemá informácie o prípadných obetiach či zranených.
Jeden z aktivistov, ktorý žije vo východnom Aleppe, prostredníctvom SMS správ uviedol, že bojové lietadlá útočili raketami a vrtuľníky zhadzovali na východné časti Aleppa barelové bomby.
Rusko v polovici októbra oznámilo, že prerušuje nálety na východnú časť Aleppa, aby ho mohli opustiť povstalci a ich sympatizanti. Povstalci však túto ponuku odmietli a Organizácii Spojených národov sa nepodarilo vyjednať podmienky na dodávku humanitárnej pomoci pre civilistov, čo uviazali v povstalcami kontrolovaných štvrtiach na východe mesta, ktoré vládne sily a ich spojenci zovreli do blokády.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow