20. január 2021. Dalibor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Američan dostal 30 rokov za prípravu útoku na Kapitol

SITA SITA SITA  6.12.2016 6.12.2016  

Mladý Američan sa už v auguste označil za vinného z pokusu o vraždu vládnych úradníkov.
WASHINGTON/CINCINNATI 6. decembra (WebNoviny.sk) - Na 30 rokov pôjde do väzenia 22-ročný Američan zo štátu Ohio, ktorý chcel spáchať teroristický útok na sídlo Kongresu USA. Rozhodol o tom v pondelok federálny sudca v Cincinnati. Odsúdený Christopher Lee Cornell chcel zaútočiť na budovu parlamentu pomocou rúrkových bômb a poloautomatických zbraní. Navyše sympatizoval s tzv. Islamským štátom.
Sudca ďalej rozhodol, že po odpykaní trestu bude Cornell až do konca svojho života v podmienke. Obhajoba žiadala miernejší trest, pretože Cornell podľa nej odmietal radikálnu islamskú propagandu. Cornell sa pôvodne za svoje konanie ospravedlnil a požiadal, aby dostal "druhú šancu". Následne však označil súdny systém za "zmanipulovaný".
Keď Cornell vychádzal zo súdnej siene, povedal: "Alah má posledné slovo, nie súd".Mladý Američan sa už v auguste označil za vinného z pokusu o vraždu vládnych úradníkov, držby strelných zbraní s cieľom spáchania trestnej činnosti a podpory zahraničnej teroristickej organizácie.
Cornell si podľa prokuratúry zaobstaral návod na zostrojenie rúrkových bômb a kúpil si dve poloautomatické zbrane a 600 nábojov. Zatknutý bol 14. januára 2015 - len niekoľko dní pred plánovaným útokom, ktorý chcel spáchať počas prejavu amerického prezidenta Baracka Obamu o stave Únie.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow