30. október 2020. Šimon/Šimona. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Američania rozšírili ekonomické sankcie voči Rusku

SITA  21.12.2016 21.12.2016  

USA uvalili sankcie na ďalšie subjekty a osoby spájané s ruskou anexiou Krymu.WASHINGTON 21. decembra (WebNoviny.sk) - Vláda Spojených štátov oznámila v utorok rozšírenie ekonomických sankcií voči Rusku, ktoré sa majú vzťahovať na ďalších osem subjektov a siedmich jednotlivcov spájaných s anektovaním ukrajinského polostrova Krym. Podľa vyhlásenia ministerstva financií je cieľom Washingtonu "udržiavať nátlak na Rusko" tak, aby "platilo za svoju okupáciu".
Mená šiestich osôb doplnili USA na svoju čiernu listinu v súvislosti s podporovaním banky Rossija, ktorá čelí americkým sankciám už od roku 2014. Siedma osoba je podľa USA napojená na spoločnosť budujúcu vojenskú základňu blízko rusko-ukrajinskej hranice.
Medzi postihovanými subjektmi sú firma Institut Strojprojekt, ktorá sa podieľa na výstavbe diaľnic, štátny podnik Krymská železnica a spoločnosť prevádzkujúca krymské prístavy. Rusko anektovalo Krym v roku 2014 v reakcii na zosadenie ukrajinského proruského prezidenta Viktora Janukovyča, ktoré bolo výsledkom masových demonštrácií za užšie vzťahy Kyjeva so Západom.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow