11. december 2018. Hilda. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Američania varovali pred teroristickými útokmi v Európe

 2.5.2017 2.5.2017  

WASHINGTON 2. mája (WebNoviny.sk) - Americké ministerstvo zahraničných vecí varovalo v pondelok svojich občanov pred letnými cestami do Európy, čo zdôvodnilo pretrvávajúcou hrozbou teroristických útokov.
Rezort diplomacie USA v zverejnenej výstrahe uviedol, že extrémistické skupiny ako Islamský štát (IS) či al-Káida a ich odnože sú v Európe stále schopné "plánovať a vykonávať teroristické útoky". Dodal, že obavy amerických predstaviteľov v tomto smere podnietili nedávne útoky vo Francúzsku, Rusku, Švédsku či Británii.

Odporúčame:Islamský štát vyvíja vlastné zbrane, boje o Mósul využíva na ich zdokonaľovanie

Vo varovaní sa tiež píše, že americkí občania by mali byť obzvlášť obozretní pri významných podujatiach, ktoré sa budú konať najmä v čase letnej dovolenkovej sezóny.
Americké ministerstvo zahraničných vecí zverejňuje takéto varovania pravidelne. Naposledy svojich občanov varovalo pred možnými teroristickými útokmi v Európe v novembri - pred vianočnými sviatkami, pričom táto výstraha platila až do februára.
Aktuálne varovanie platí do 1. septembra.
Viac k témam: al-Káida, Islamský štát, teroristický útok, terorizmus, USAZdroj: Webnoviny.sk - Američania varovali pred teroristickými útokmi v Európe © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow