17. december 2018. Kornélia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Americké veľvyslanectvo otvoria v Jeruzaleme už v máji, Palestínčania reagujú negatívne

 23.2.2018 23.2.2018  

WASHINGTON 23. februára (WebNoviny.sk) - Spojené štáty otvoria svoje nové veľvyslanectvo v Jeruzaleme už v máji. S odvolaním sa na predstaviteľov americkej administratívy, ktorí si priali zostať v anonymite, o tom v piatok informovala agentúra AP.
Nariadenie o májovom otvorení veľvyslanectva podľa týchto zdrojov už vo štvrtok podpísal americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson a v piatok o ňom bude americká administratíva oficiálne informovať aj kongresmanov.

Odporúčame:Americký minister zahraničia Rex Tillerson navštívi Turecko, na stretnutí budú riešiť Kurdov

Presný termín otvorenia veľvyslanectva v Jeruzaleme zatiaľ známy nie je, podľa AP by to však malo byť v polovici mája, tak, aby tento krok časovo korešpondoval so 70. výročím založenia izraelského štátu. Izrael vyhlásil nezávislosť 14. mája 1948.
Májový termín otvorenia amerického veľvyslanectva v Jeruzaleme je podľa amerických médií prekvapivý. Doteraz sa totiž predpokladal neskorší termín tohto kontroverzného kroku. Americký viceprezident Mike Pence napríklad nedávno hovoril o tom, že veľvyslanectvo bude otvorené do konca roka 2019. Tillerson dokonca nedávno vyhlásil, že to "môže trvať roky".

Odporúčame:Poľský premiér pobúril izraelských politikov, pre jeho výroky ho obvinili z antisemitizmu

Americké rozhodnutie premiestniť svoje veľvyslanectvo v Izraeli z Tel Avivu, kde ho má väčšina krajín medzinárodného spoločenstva, do Jeruzalemu, vzbudilo veľmi negatívne reakcie na strane Palestínčanov. Tí totiž chcú mať z časti Jeruzalemu hlavné mesto svojho budúceho štátu, čo po tomto americkom rozhodnutí bude ešte menej pravdepodobné ako doteraz.
Viac k témam: Donald Trump, Izrael, Palestínčania, Rex Tillerson, Sheldon Adelson, USA, veľvyslanectvoZdroj: Webnoviny.sk - Americké veľvyslanectvo otvoria v Jeruzaleme už v máji, Palestínčania reagujú negatívne © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow