30. október 2020. Šimon/Šimona. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Americký nálet usmrtil dôležitého člena al-Káidy v Sýrii

SITA SITA SITA  23.11.2016 23.11.2016  

Hovorca Pentagonu Peter Cook identifikoval tohto muža ako Egypťana používajúceho meno abú Afghán Masrí.WASHINGTON 23. novembra (WebNoviny.sk) - Pri leteckom útoku armády Spojených štátov v Sýrii bol usmrtený jeden z vyššie postavených členov teroristickej siete al-Káida s kontaktmi na militantné hnutia po celom Blízkom východe. V utorok o tom informovalo americké ministerstvo obrany.
Hovorca Pentagonu Peter Cook identifikoval tohto muža ako Egypťana používajúceho meno abú Afghán Masrí. Cook ho doslova označil za vysokopostaveného vodcu al-Káidy v Sýrii. Usmrtený muž podľa neho vstúpil do tejto organizácie pred niekoľkými rokmi v Afganistane. Spolupracoval tiež na útokoch, ktorých cieľom boli koaličné sily a jednotky Spojených štátov v Afganistane.
Americká armáda uskutočnila predmetný útok 18. novembra bezposádkovým lietadlom, spresnil Cook. Agentúra AP doplnila, že ide o najnovší zo série podobných náletov zameraných na zničenie veliteľov a vodcov al-Káidy. "Toto je niekto, kto pomáhal organizovať aktivity al-Káidy a priamo pracoval pre najvyšších vodcov," uviedol Cook s tým, že Pentagon ho sledoval už dlhšie obdobie.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow