20. október 2018. Vendelín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Americký prezident Donald Trump nečakane odvolal riaditeľa FBI Jamesa Comeyho

 10.5.2017 10.5.2017  

WASHINGTON 10. mája (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump v noci nadnes nečakane odvolal riaditeľa Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) Jamesa Comeyho. Tento krok zdôvodnil potrebou "obnoviť dôveru verejnosti" vo vyšetrovací úrad.
"FBI je jednou z najuznávanejších inštitúcií v našej krajine a dnešok bude znamenať nový začiatok pre tento klenot medzi ustanovizňami dohliadajúcimi na dodržiavanie zákona u nás," uviedol Trump v písomnom vyhlásení. Meno Comeyho nástupcu Biely dom neoznámil.

Odporúčame:Donald Trump rozhodol, že USA budú Kurdom do Sýrie dovážať ťažšie zbrane

Trump pristúpil k tomuto kroku krátko po tom, čo FBI korigovala znenie jednej vety z Comeyho minulotýždňového miestoprísažného vyhlásenia pred Kongresom, podľa ktorého bývalá blízka spolupracovníčka niekdajšej ministerky zahraničných vecí Hillary Clintonovej Huma Abedinová poslala na laptop svojho manžela "stovky a tisícky" e-mailov, pričom niektoré z nich údajne obsahovali utajené informácie.
Podľa dvojstranového vyjadrenia, ktoré FBI vydala v utorok, bol na laptop v skutočnosti preposlaný iba "malý počet" z tisícok e-mailov, ktoré v ňom našli. Naopak, väčšina z týchto e-mailov sem bola údajne uložená pomocou elektronických zariadení.
Comeyho vymenoval do úradu v roku 2013 na desaťročné funkčné vtedajší prezident Barack Obama.
Viac k témam: Donald Trump, FBI Federal Bureau of Investigation, USAZdroj: Webnoviny.sk - Americký prezident Donald Trump nečakane odvolal riaditeľa FBI Jamesa Comeyho © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow