21. október 2018. Uršuľa. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Americký Senát schválil do funkcie nového šéfa CIA

SITA  24.1.2017 24.1.2017  

Demokrati novému šéfovi CIA vyčítajú netransparentný postoj k otázkam, ako sú mučenie, sledovanie a zasahovanie Ruska do amerických prezidentských volieb.WASHINGTON 24. januára (WebNoviny.sk) - Americký Senát schválil Mika Pompea do funkcie šéfa Ústrednej spravodajskej služby (CIA). Pompea do tejto funkcie nominoval nový prezident Donald Trump. Za Pompea ako nového šéfa CIA hlasovalo 66 senátorov, 32 bolo proti.

Demkrati mu vyčítajú viacero vecí

Pompeo sa podľa agentúry AP ujíma vedenia CIA v čase, keď sa tradične nadstranícke americké tajné služby ocitli v politickej aréne po tom, ako ich Trump kritizoval za únik háklivých informácií a prirovnal ich štýl práce k praktikám nacistického Nemecka. Počas sobotnej návštevy sídla CIA vo virgínskom Langley však tajným službám vyjadril absolútnu podporu.

Odporúčame:

Muži sa hádali o Trumpovi, jeden skončil s odhryznutým uchom

V Bielom dome zložilo prísahu tridsať Trumpových poradcov

Republikáni, ktorí majú v Senáte väčšinu, chceli o Pompeovej nominácii hlasovať hneď po Trumpovej piatkovej inaugurácii, avšak demokratom sa podarilo hlasovanie oddialiť. Demokrati totiž Pompeovi vyčítajú netransparentný postoj k otázkam, ako sú mučenie, sledovanie a zasahovanie Ruska do amerických prezidentských volieb.

Ostrý kritik jadrovej dohody s Iránom

Pompeo (52) je bývalý armádny kapitán, ktorý ukončil štúdium na Americkej vojenskej akadémii vo West Point, neskôr absolvoval štúdium na Právnickej fakulte Harvardovej univerzity a pracoval ako riadiaci pracovník v zbrojárskom priemysle. Je ostrým kritikom jadrovej dohody s Iránom z roku 2015 a pracoval vo výbore Snemovne reprezentantov pre tajné služby.
Pompeo sa stavia proti zatvoreniu amerického vojenského väzenia v Guantáname na Kube a vyzval na popravu bývalého spolupracovníka americkej Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA) Edwarda Snowdena, ktorý je na úteku a ktorý odhalil verejnosti masové elektronické sledovanie.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow