21. október 2020. Uršuľa. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Americký Senát schválil najrozsiahlejšiu daňovú reformu, platnosť nadobudne od nového roka

 20.12.2017 20.12.2017  

WASHINGTON 20. decembra (WebNoviny.sk) - Republikáni v Senáte amerického Kongresu schválili najrozsiahlejšiu daňovú reformu v USA za viac ako tri desaťročia a nasledovať bude záverečné hlasovanie v Snemovni reprezentantov, ktoré má byť ešte v stredu.
Snemovňa návrh zákona schválila už skôr v utorok, ale Senát musel urobiť malé zmeny, aby zákon neporušoval senátne pravidlá o rozpočte. Za reformu hlasovalo 51 senátorov, proti bolo 48, pričom ju podporili všetci republikáni a odmietli všetci demokrati.

Odporúčame:Grécko paralyzoval celodenný generálny štrajk, odbory protestujú proti úsporným opatreniam

Daňová reforma, ktorá znamená redukciu daní v najbližšom desaťročí o takmer 1,5 bil. USD, nadobudne platnosť v januári. Nový zákon znižuje daň z príjmov korporácií z úrovne 35 percent na 21 percent.
Horná sadzba dane z príjmov fyzických osôb sa zníži z 39,6 percenta na 37 percent. U zamestnancov sa zmeny pri zdaňovaní ich výplat prejavia vo februári.

 

Viac k témam: daňová reforma, Donald Trump, USAZdroj: Webnoviny.sk - Americký Senát schválil najrozsiahlejšiu daňovú reformu, platnosť nadobudne od nového roka © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow