11. december 2018. Hilda. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Americký senátor McCain provokuje Rusov, obvinil ich zo spolupráce na chemickom útoku v Sýrii

 10.4.2017 10.4.2017  

BELEHRAD 10. apríla (WebNoviny.sk) - Americký republikánsky senátor John McCain obvinil dnes Rusko, že pri utorňajšom chemickom útoku v sýrskom meste Chán Šajchún, pri ktorom zahynulo takmer 100 ľudí vrátane detí, spolupracovalo s režimom sýrskeho prezidenta Bašára Asada.
McCain na tlačovej konferencii v srbskej metropole Belehrad povedal, že "Rusi o chemických zbraniach vedeli, pretože operujú z tej istej vojenskej leteckej základne," z ktorej bol uskutočnený chemický útok v Chán Šajchúne.

Odporúčame:Spojené štáty vyzvali Rusko, aby prehodnotilo podporu Asada

"Dúfam, že takéto správanie Sýrie, za ktorým je jednoznačne spolupráca Ruska a Sýrie, sa už nikdy nebude opakovať," povedal McCain.
Spojené štáty by mali vyradiť z prevádzky sýrske vzdušné sily, aby prezidentovi Bašárovi Asadovi zabránili takéto útoky opakovať aj v budúcnosti. Rusku by najprv bolo treba vysvetliť, že "v súčasnom svete je páchanie takýchto vojnových zločinov neprijateľné", dodal vplyvný senátor za americký štát Arizona.
Viac k témam: chemické zbrane, John McCain, Rusko, Sýria, USAZdroj: Webnoviny.sk - Americký senátor McCain provokuje Rusov, obvinil ich zo spolupráce na chemickom útoku v Sýrii © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow