30. september 2020. Jarolím. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Amri použil v Miláne zrejme rovnakú zbraň ako v Nemecku

SITA  2.1.2017 2.1.2017  

Atentátnik z Berlína použil pri útoku na vianočné trhy v nemeckej metropole pravdepodobne tú istú zbraň ako neskôr pri prestrelke s policajnými zložkami pri talianskom Miláne.MILÁNO 2. januára (WebNoviny.sk) - Zbraň, s ktorou atentátnik z Berlína strieľal na talianskych policajtov v meste Sesto San Giovanni pri Miláne, je s veľkou pravdepodobnosťou tá istá, ktorú použil pri teroristickom útoku na jeden z vianočných trhov v nemeckej metropole z 19. decembra.
Aj keď porovnanie s odliatkom projektilu doručeného do Talianska z Nemecka ešte neskončilo, je na 99 percent isté, že išlo o rovnakú zbraň, uviedla v pondelok pre tlačovú agentúru DPA milánska prokuratúra. Útoku v Berlíne predchádzalo odcudzenie poľského kamióna a zastrelenie jeho vodiča Lukasza Urbana.

ÚTOK V BERLÍNE

Samotného útočníka - Tunisana Anisa Amriho - zastrelili talianski policajti, keď na nich vytiahol zbraň pri rutinnej kontrole osobných dokumentov.
Telesné pozostatky Tunisana sú ešte v talianskej Monze severne od Milána a je pravdepodobné, že neskôr budú postúpené nemeckým orgánom, uviedla milánska prokuratúra.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow