26. apríl 2019. Jaroslava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Andrej Kiska poslal sústrastný telegram do Švédska, vyjadril solidaritu celého Slovenska

 8.4.2017 8.4.2017  

BRATISLAVA 8. apríla (WebNoviny.sk) - Prezident SR Andrej Kiska poslal v piatok 7. apríla sústrastný telegram švédskemu kráľovi Karolovi XVI. Gustávovi v súvislosti s útokom v Štokholme.
Agentúru SITA o tom informoval Martin Lipták z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta.

Odporúčame:Teror v Štokholme: Nákladné auto vrazilo do luxusného obchodného domu, zomierali ľudia

"Vaše Veličenstvo, so zármutkom som prijal správu o teroristickom útoku, ktorý tragicky zasiahol hlavné mesto Vašej krajiny podobným spôsobom ako viaceré európske mestá v poslednom období. Terorizmus je zlo, voči ktorému sa musíme všetci pevne zomknúť. V tejto ťažkej chvíli vyjadrujem v mene svojom, ako aj v mene slovenských občanov solidaritu a úprimnú sústrasť Vám a rodinám obetí a prajem skoré uzdravenie zraneným. Prijmite, prosím, Vaše Veličenstvo, prejav mojej hlbokej úcty,“ uviedol Kiska v telegrame.
Odcudzený nákladný automobil pivovaru Spendrups sa v piatok 7. apríla krátko pred 15:00 vrútil v centre Štokholmu medzi ľudí v blízkosti rušnej pešej zóny a potom nabúral do budovy obchodného domu Ahlens na Drottninggatane a začal horieť. Pri útoku podľa doterajších správ zahynuli štyria ľudia a ďalších 15 utrpelo zranenia.
Viac k témam: Andrej Kiska, švédsko, teroristický útok v ŠtokholmeZdroj: Webnoviny.sk - Andrej Kiska poslal sústrastný telegram do Švédska, vyjadril solidaritu celého Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow