18. október 2018. Lukáš. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Anis Amri bol zrejme jediným páchateľom útoku v Berlíne

 12.4.2017 12.4.2017  

BERLÍN 12. apríl (WebNoviny.sk) - Útočník tuniského pôvodu Anis Amri, ktorý na vlaňajších vianočných trhoch v Berlíne usmrtil 12 ľudí, bol zrejme jediným páchateľom tohto činu. Uviedla to v stredu nemecká prokuratúra, ktorá k takémuto zisteniu dospela pri vyšetrovaní prípadu.
Nemecká Spolková prokuratúra v stredajšom vyhlásení uviedla, že neobjavila nijaké dôkazy o tom, že by sa na útoku z 19. decembra či jeho príprave podieľal aj niekto iný než Amri.

Odporúčame:Švédska vláda chce po útoku v Štokholme sprísniť protiteroristickú legislatívu

Anis Amri sa zmocnil poľského kamióna a 19. decembra 2016 ním vrazil medzi ľudí na berlínskom vianočnom trhu, pričom 12 z nich vrátane pôvodného vodiča kamiónu pripravil o život a ďalšie desiatky zranil. Atentátnika na úteku zastrelili o štyri dni neskôr talianski policajti pri kontrole v Sesto San Giovanni neďaleko Milána.
K zodpovednosti útok sa prihlásila džihádistická organizácia Islamský štát (IS), podľa ktorej tento čin vykonal jeden z jej "vojakov".
Viac k témam: Anis Amri, nemecko, terorizmus, útok v BerlíneZdroj: Webnoviny.sk - Anis Amri bol zrejme jediným páchateľom útoku v Berlíne © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow