22. jún 2018. Paulína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Armáda počas bojov v problémovej oblasti objavila sklad zbraní a zabila vyše 50 teroristov

 21.8.2017 21.8.2017  

ISLAMABAD 21. augusta (WebNoviny.sk) - Pakistanská armáda informovala, že dosiahla úspech v mesiac trvajúcej operácii proti militantom v problémovej kmeňovej oblasti na severozápade krajiny pri hraniciach s Afganistanom.
Hovorca armády generálmajor Ásif Gafúr v pondelok povedal, že pozemné sily podporované letectvom zabili 52 teroristov od 15. júla, kedy sa začala ofenzíva v kmeňovom regióne Chajbar. Armáda podľa neho v operácii stratila dvoch vojakov, pričom objavila obrovský sklad zbraní.

Odporúčame:Pakistanské ministerstvo nesúhlasí, že kašmírsku skupinu dali na zoznam teroristických organizácií

Gafúr dodal, že armáda od roku 2013 v regióne Chajbar uskutočnila štyri operácie, aby ho očistila od militantov. Cieľom najnovšej operácie podľa jeho slov bolo nedovoliť militantom prechádzať hranice a podnikať útoky v Pakistane alebo Afganistane.
Hovorca poznamenal, že vďaka takýmto vojenským operáciám v Pakistane v súčasnosti neexistuje organizovaná teroristická sieť.
Viac k témam: Afganistan, militanti, PakistanZdroj: Webnoviny.sk - Armáda počas bojov v problémovej oblasti objavila sklad zbraní a zabila vyše 50 teroristov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow