20. január 2019. Dalibor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Arpád Érsek stiahol Informačný systém výstavby, chce nájsť tú najlepšiu hodnotu pre štát

 11.12.2017 11.12.2017  

BRATISLAVA 11. decembra (WebNoviny.sk) - Minister dopravy Arpád Érsek sa rozhodol stiahnuť Informačný systém výstavby v súčasnej podobe z nadchádzajúceho rokovania Riadiaceho výboru prioritnej osi 7 Informačná spoločnosť v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.
Urobil tak na základe vlastných analýz, pripomienkového konania, ako aj po zozbieraní expertných posúdení, ktoré si na tento projekt nechal vypracovať. Informoval o tom v pondelok rezort dopravy.

Sústredia sa na prínos pre ľudí

"Postupne vyhodnocujeme jednotlivé IT projekty, ktoré som našiel po svojom príchode na ministerstvo na stole. Vždy sa snažíme nájsť tú najlepšiu hodnotu pre štát a sústredíme sa predovšetkým na konkrétny prínos pre ľudí,“ konštatoval minister.
Informačný systém výstavby má za cieľ digitalizovať proces stavebného aj územného povoľovania a pomôcť skrátiť čas potrebný na vydanie príslušných povolení. Súťaž na jeho vybudovanie sa začala ešte za predchádzajúcej vlády a súčasný minister dal tento projekt preveriť aj útvaru Hodnoty za peniaze.

V minulosti už zrušil projekt

Súčasný minister dopravy už v minulosti rozhodol o zrušení projektu Atlas pasívnej infraštruktúry, ktorý mal mapovať trasy optickej aj energetickej infraštruktúry, nakoľko na projekt nebolo zabezpečené financovanie a navyše boli sporné aj jeho prínosy pre bežných užívateľov.
Viac k témam: Arpád Érsek, Ministerstvo dopravy a výstavby SRZdroj: Webnoviny.sk - Arpád Érsek stiahol Informačný systém výstavby, chce nájsť tú najlepšiu hodnotu pre štát © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow