22. október 2020. Sergej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Babiš: Za útok v Berlíne môže migračná politika Merkelovej

SITA  21.12.2016 21.12.2016  

Na vianočné trhy v berlínskej štvrti Charlottenburg sa v pondelok vrútil kamión, jeho vodič usmrtil 12 ľudí a ďalších 48 osôb zranil. V kabíne vozidla sa po útoku našlo telo poľského občana - pôvodného vodiča kamiónu, ktorého páchateľ zavraždil.PRAHA 21. decembra (WebNoviny.sk) - Za pondelkový útok na berlínskych vianočných trhoch môže podľa českého vicepremiéra a ministra financií Andreja Babiša migračná politika nemeckej kancelárky Angely Merkelovej. Babiš to napísal na svojej facebookovej stránke.

ÚTOK V BERLÍNE

"Za ten otrasný čin v Berlíne bohužiaľ môže migračná politika nemeckej kancelárky Angely Merkelovej. To ona dovolila, aby sa migranti dostávali do Nemecka a celej Európy v nekontrolovaných vlnách, bez dokladov, a teda bez znalosti, kto skutočne sú," napísal podľa spravodajského servera Novinky.cz Babiš.
Minister spomenul, že ide už o niekoľký útok na "Nemcov v ich krajine". Riešením je podľa neho mier v Sýrii a návrat migrantov do ich domovov. "V Európe nie je pre nich miesto. Musia počkať v utečeneckých táboroch v Turecku. Migráciu z Afriky zastaviť v Líbyi a dohovoriť pre štáty, z ktorých utekajú, finančnú pomoc, aby neodchádzali zo svojich domovov," uviedol Babiš.
V pondelok vošiel na vianočné trhy v berlínskej štvrti Charlottenburg kamión, podľa vyšetrovateľov pravdepodobne úmyselne, pričom jeho vodič usmrtil 12 ľudí a ďalších 48 osôb zranil. V kabíne vozidla sa po útoku našlo telo poľského občana - pravdepodobne pôvodného vodiča kamiónu, ktorého páchateľ zavraždil.
Za volantom kamióna mal počas útoku sedieť muž pochádzajúci z Pakistanu, ktorého polícia zadržala. Zadržaného neskôr identifikovali ako 23-ročného Pakistanca Navida B., ten však účasť na útoku od začiatku popieral a polícia ho napokon pre nedostatok dôkazov prepustila.
Odporúčame:

Foto: Do davu na vianočných trhoch v Berlíne vrazil kamión

Reakcie politikov na útok kamiónom v Berlíne

K útoku v Berlíne sa prihlásil Islamský štát, páchateľ uniká

Záznamy GPS ukázali, čo robil páchateľ pred útokom na trhy

Merkelovú útok v Berlíne šokoval, bol krutý a odporný

Na vianočných trhoch v Berlíne boli aj slovenskí futbalisti

Fico: V Berlíne išlo o útok proti kultúrnej identite Európy

Na Slovensku platí druhý stupeň teroristického ohrozenia

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow