1. október 2020. Arnold. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Bašternák doručil prokuratúre informácie o svojom majetku

SITA  20.1.2017 20.1.2017  

Po oboznámení sa s obsahom predmetného vyjadrenia a jednotlivými predloženými prílohami zváži prokuratúra ďalší postup.BRATISLAVA 20. januára (WebNoviny.sk) – Podnikateľ Ladislav Bašternák doručil vo štvrtok na Okresnú prokuratúru Bratislava I vyjadrenie s prílohami, ktoré by malo vysvetľovať niektoré otázky súvisiace s jeho majetkom.
Prokuratúra ho totiž podľa zákona o preukazovaní pôvodu majetku žiadala, aby predložil doklady o tom, akým spôsobom nadobudol špecifikovaný majetok a rovnako uviedol aj hodnotu tohto majetku. Ako informoval agentúru SITA hovorca bratislavskej prokuratúry Michal Šúrek, po oboznámení sa s obsahom predmetného vyjadrenia a jednotlivými predloženými prílohami zváži prokuratúra ďalší postup.
O tom, že prokuratúra žiada od Bašternáka informácie o jeho majetku, informoval ako prvý denník Nový čas 31. decembra. Ten vtedy pripomenul, že po prešetrení sa celý prípad môže dostať na súd. Ak podnikateľ nebude vedieť preukázať to, že majetok nadobudol legálnou cestou, tak ten môže prepadnúť štátu. "Prepáčte, k ničomu, čo sa týka vyšetrovania, nebudem a ani nemôžem odpovedať," reagoval v decembri na otázky denníka Bašternák.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow