24. september 2020. Ľuboš, Ľubor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Beblavý: Fico a Smer-SD podporujú fašizmus na Slovensku

SITA  30.1.2017 30.1.2017  

Miroslav Beblavý vyzval koaličnú stranu Most-Híd, aby nepodporila balík zákonov o voľbách do VÚC z dielne koalície.BRATISLAVA 30. januára (WebNoviny.sk) - Fašizmus sa na Slovensku za posledných desať mesiacov, odkedy je Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) v parlamente, rozširuje čoraz viac. Povedal to na pondelkovej tlačovej besede nezaradený poslanec NR SR Miroslav Beblavý s tým, že najviac k tejto situácií prispieva spolupráca vládnej koalície, hlavne Smeru-SD, s ĽSNS.
Ako Beblavý uviedol, jediní, ktorí s ĽSNS neflirtuje, sú nezaradené poslankyne Katarína Macháčková, Simona Petrík, hnutie OĽaNO a on sám. "Je zjavné, že Robert Fico a Smer-SD sú zdrojmi politického úspechu Mariána Kotlebu," povedal nezaradený poslanec a dodal, že práve vďaka druhej vláde Smeru-SD sa Kotleba stal županom v Banskobystrickom kraji. "Robert Fico a Smer-SD to však potiahli ešte ďalej. Nielenže nie je ochotný pre porážku fašizmu nič obetovať, naopak, je ochotný pomôcť fašizmu, len aby pomohol sebe," doplnil Beblavý.

Príklady spolupráce Smeru s kotlebovcami

Ako konkrétne príklady spolupráce uviedol prípad z minulého týždňa, keď na zahraničnom výbore NR SR Ján Kecskés z ĽSNS ako jediný opozičný poslanec z výboru neodišiel a umožnil tak, aby bol výbor uznášaniaschopný a mohol zmiesť kauzu Agentúry Evka zo stola.
Odporúčame:

Koalícia má za sebou ťažký rok, Smer má jasné ciele

Opatrenia Smeru proti Rómom cez Most neprejdú, tvrdí Bugár

Koalícia Smer-SD, Most-Híd a SNS by nemala väčšinu

Za dôležitejší prípad Beblavý považuje ústavnú zmenu, ktorá má pomôcť "zabetónovať" Kotlebu a poslancov Smeru vo funkciách županov.
"Táto zmena, prechod na päťročné funkčné obdobie a jednokolová voľba županov, je najväčším darom Fica Kotlebovi," povedal Beblavý s tým, že na vlaňajšej decembrovej schôdzi pri hlasovaní o zmene ústavy v prvom čítaní dodali potrebné hlasy do ústavnej väčšiny práve Kotlebovci.

Výzva strane Most-Híd

Ako tretí príklad Beblavý uviedol, že ešte v januári 2015 podal na Kotlebu podnet za porušenie ústavného zákona o konflikte záujmov, keďže si od zamestnancov župy nechal posielať na svoj osobný účet podiel z ich mzdy.
"Banskobystrické zastupiteľstvo, v ktorom má Smer väčšinu, podnet prijalo na vyšetrenie už vo februári 2015," povedal s tým, že za dva roky nebolo schopné rozhodnúť. Podľa neho práve poslanci Smeru dodnes chránia Kotlebu. "Táto koalícia Fico - Kotleba je neprijateľná a treba ju jednoznačne odsúdiť. K fašizmu v našej krajine sa treba postaviť rovno," dodal.
Beblavý vyzval koaličnú stranu Most-Híd, aby nepodporila balík zákonov o voľbách do VÚC z dielne koalície, "lebo zvyšuje šance na úspech fašistov a má šancu prejsť len vďaka hlasom fašistov".
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow