21. október 2018. Uršuľa. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Bezpečnosť Trumpa stojí mesto New York milión dolárov denne

SITA SITA SITA  23.11.2016 23.11.2016  

V prípade Donalda Trumpa je jeho pobyt v New Yorku obzvlášť drahý, keďže býva v najhustejšie obývanej časti najväčšieho mesta USA. NEW YORK 23. novembra (WebNoviny.sk) - Bezpečnosť novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho rodiny stojí mesto New York vyše milióna dolárov denne. Tieto výdavky pritom zrejme výraznejšie neklesnú ani po jeho presťahovaní sa do Bieleho domu, informovala spravodajská stanica CNN.
Príčinou je to, že Trumpova manželka Melania a ich desaťročný syn Barron podľa očakávania zostanú v rodinnom sídle Trump Tower na Manhattane prinajmenšom do konca školského roka. Trump navyše naznačil, že sa bude do svojho newyorského domova vracať pravidelne, a to najmä v čase, keď tam bude jeho rodina.

Náklady sa podľa miestnych činiteľov ešte zvýšili tým, že federálne orgány zabezpečujú ochranu aj Trumpovým trom dospelým deťom a vnúčatám. "Úlohou číslo jeden je tu bezpečnosť. Dlžíme ju novozvolenému prezidentovi, jeho rodine a tímu," uviedol starosta New Yorku Bill de Blasio.
Každý prezident musí mať policajnú ochranu, keď sa počas výkonu svojho mandátu vráti domov. V prípade Trumpa je však jeho pobyt v New Yorku obzvlášť drahý, keďže býva v najhustejšie obývanej časti najväčšieho mesta USA. V okolí jeho sídla Trump Tower sú zátarasy a keď prechádza mestom, polícia uzatvára ulice.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow