17. január 2021. Nataša. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Bezpečnostná rada OSN sprísnila sankcie voči Severnej Kórei

SITA SITA SITA  30.11.2016 30.11.2016  

Rezolúcia odsudzujúca piaty a doteraz najväčší nukleárny test izolovaného režimu má za cieľ prinútiť KĽDR, aby sa vzdala jadrového programu.NEW YORK 30. novembra (WebNoviny.sk) - Bezpečnostná rada OSN v stredu jednomyseľne schválila rezolúciu, ktorá sprísňuje sankcie voči Severnej Kórei v reakcii na poslednú jadrovú skúšku komunistickej krajiny, uskutočnenú v septembri tohto roka. Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun uviedol, že rada podnikla "dôrazné opatrenie", keď schválila dosiaľ najprísnejšie sankcie zamerané proti Severnej Kórei, informuje agentúra DPA.
Odporúčame:

KĽDR môže behom pár rokov vyrobiť desiatky jadrových zbraní

Rezolúcia odsudzujúca piaty a doteraz najväčší nukleárny test izolovaného režimu má za cieľ prinútiť KĽDR, aby sa vzdala jadrového programu, a to vyplnením medzier v predošlých sankčných opatreniach, ako aj zákazom cestovania a zmrazením aktív ďalších jednotlivcov a podnikov.
Ide o druhú sériu sankcií, ktorú BR OSN uvalila na Severnú Kóreu v priebehu tohto roka. V marci 15-členná rada rozhodla o tvrdých hospodárskych sankciách po jadrovej skúške z januára.
Nová rezolúcia sa týka v prvom rade obmedzenia lukratívneho vývozu uhlia z KĽDR do susednej Číny, ktorý predstavuje pre Pchjongjang najväčšiu exportnú položku a významný zdroj tvrdej meny. Zakazuje tiež vývoz medi, niklu, striebra, zinku a ďalších položiek, píše agentúra Reuters. Zámerom je obmedziť o viac než štvrtinu ročné exportné príjmy Severnej Kórey, ktoré môže využívať na jadrové a raketové programy.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow