23. január 2019. Miloš. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Bitcoin klesol o 20 percent, obchodníci sa boja zásahu proti digitálnym menám

 18.1.2018 18.1.2018  

NEW YORK 18. januára (WebNoviny.sk) - Na trhu digitálnych mien sa v stredu opäť prejavovala volatilita, keďže bitcoin na chvíľu klesol pod hranicu 10 tis. USD, hoci sa potom jeho hodnota opäť zotavila nad 11 tis. USD.
Tento týždeň bitcoin klesol o 20 percent, keďže obchodníci majú obavy, že juhokórejské regulačné úrady zasiahnu proti obchodovaniu s digitálnymi menami.

Odporúčame: Dolár posilnil oproti jenu aj voči euru, priemyselná produkcia USA v decembri vzrástla

Hodnota bitcoinu stúpla z úrovne 1 000 USD na začiatku minulého roka na takmer 20 tis. USD v polovici decembra. Mnohí finanční profesionáli sú však presvedčení, že bitcoin je špekulatívnou bublinou, ktorá môže kedykoľvek spľasnúť.
Počas svojej krátkej histórie od vytvorenia v roku 2009 bitcoin prešiel mnohými vzostupmi a pádmi. Napríklad v roku 2014 stratil približne polovicu svojej hodnoty. Vlani bitcoin výrazne stúpol, ale v priebehu roka tiež zaznamenal niekoľko prudkých výpredajov, hoci boli dočasné.

(1 EUR = 1,2203 USD)

Viac k témam: bitcoin, financie, finančný trhZdroj: Webnoviny.sk - Bitcoin klesol o 20 percent, obchodníci sa boja zásahu proti digitálnym menám © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow