28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Biznismeni vyzvali Trumpa na podporu boja proti zmenám klímy

SITA SITA SITA  16.11.2016 16.11.2016  

Narastajú obavy, že budúca administratíva pod vedením Donalda Trumpa možno odstúpi od medzinárodných klimatických dohôd alebo nebude plniť svoje záväzkyMARRÁKEŠ 16. novembra (WebNoviny.sk) - Stovky podnikateľov a investorov v stredu vyzvali novozvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa, aby podporil politiku boja proti klimatickým zmenám a uplatňoval celosvetovú dohodu prijatú vlani v Paríži. Informovala o tom tlačová agentúra

"Nebudovanie nízkouhlíkovej ekonomiky ohrozuje prosperitu Ameriky," uviedlo približne 360 podnikateľov a investorov vo vyhlásení zverejnenom v marockom hlavnom meste Marrákeš, kde vyjednávači rozpracovávajú detaily Parížskej dohody, ktorá vstúpila do platnosti 4. novembra.

Narastajú obavy, že budúca americká administratíva pod vedením Trumpa možno odstúpi od medzinárodných klimatických dohôd alebo nebude plniť svoje záväzky. Trump označil globálne otepľovanie za "falošný poplach" a v predvolebnej prezidentskej kampani prisľúbil, že "zruší" účasť USA na Parížskej dohode.
Odporúčame:

Trump požiadal o bezpečnostnú previerku pre svojho zaťa

Bono vyzval Trumpa, aby podporil rodovú rovnosť

Vyhlásenie podpísali veľké americké spoločnosti, vrátane General Mills, Hewlett Packard Enterprise, Hilton, Levi Strauss and Co, DuPont, Nike, Starbucks a Kellogg Company. Vyhlásenie, namierené ku všetkým zvoleným lídrom USA, konkrétne vyzýva na pokračovanie nízkouhlíkovej politiky, ktorá umožní Spojeným štátom plniť národné úlohy; vyzýva na investovanie do domácej aj svetovej nízkouhlíkovej ekonomiky, aby sa zvýšila dôvera vo finančné trhy; a na pokračovanie účasti USA na Parížskej dohode.
"Budovanie energeticky efektívnej ekonomiky v USA, kde má veľký podiel nízkouhlíková energetika, zaistí našej krajine konkurencieschopnosť," napísal vo vyhlásení Michael Kobori zo spoločnosti Levi Strauss and Co.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow