24. september 2020. Ľuboš, Ľubor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Blaha sa modlí, aby poloblázni v politike nešírili zlobu

SITA  2.1.2017 2.1.2017  

Situácia na Slovensku sa podľa Ľuboša Blahu upokojí, vláda nemá alternatívu.BRATISLAVA 1. januára (WebNoviny.sk) – V roku 2017 sa podľa predsedu parlamentného výboru pre európske záležitosti Ľuboša Blahu (Smer-SD) situácia na Slovensku upokojí. Ako povedal pre agentúru SITA, voľby aj predsedníctvo v EÚ je za nami, opozícia je "absolútne vykastrovaná", niet inej alternatívy ako pokračovanie sociálnodemokratického programu pre Slovensko. "Budeme sa koncentrovať na sociálne otázky a pomoc pracujúcim ľuďom," vyhlásil Blaha.
Vo svete však môže podľa Blahu dôjsť k vážnym otrasom: budú voľby vo Francúzsku, Nemecku, Holandsku a možno aj v Taliansku, a všade má našliapnuté krajná pravica. Upozornil tiež, že konflikty v Sýrii a na Ukrajine pokračujú. "Migračné vlny budú ďalej prichádzať a Európa je stále pod tlakom," konštatoval.
V roku 2017 Blaha očakáva, že sa začne veľký pád hegemonického geopolitického postavenia USA pod taktovkou neskúseného Donalda Trumpa a vo svete sa postupne obnoví režim rovnováhy viacerých mocností vrátane Ruska či Číny.
"Úplne sa rozloží neoliberálny model kapitalizmu stojaci na liberalizácii a deregulácii, vrátime sa k hľadaniu sociálnejších alternatív. A budeme sa modliť, aby poloblázni v politike nešírili zlobu, vojny a nenávisť, lebo potom túto generáciu nič nezachráni," vyhlásil.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow