21. január 2021. Vincent. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Blaha viní médiá, že nacisti tu chcú odvolávať ministra

SITA SITA SITA  25.11.2016 25.11.2016  

Smerákovi Ľubošovi Blahovi sa na parlamentnom zahraničnom výbore nepáčili slová poslanca za Kotlebovu Ľudovú stranu Naše Slovensko Milana Uhríka.BRATISLAVA 25. novembra (WebNoviny.sk) – Ak sa potvrdia podozrenia z nehospodárneho nakladanie peňazí pri organizovaní kultúrnych podujatí v súvislosti so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ na ministerstve zahraničných vecí, mala by podľa poslanca NR SR za Ľudovú stranu Naše Slovensko Milana Uhríka opozícia zvážiť odvolanie šéfa rezortu Miroslava Lajčáka.

VIAC O KAUZE NA LAJČÁKOVOM MINISTERSTVE

Ako Uhrík povedal v piatok na rokovaní zahraničného parlamentného výboru, ktorý sa podozreniami zaoberal, bude dôležité, či o všetkom vedel aj minister Lajčák. "Ak vedel, je to zlé. Ak nevedel, nevie si nastaviť organizáciu tak, aby k takým prípadom nedochádzalo. Ak poslanecký prieskum tieto veci potvrdí, je to dôvod na odvolanie Lajčáka," povedal Uhrík.
To sa nepáčilo poslancovi Ľubošovi Blahovi (Smer-SD), ktorému uchádza pointa, prečo sú zástupcovia MZV vypočúvaní ako zločinci. "Oni robia svoju robotu dobre. Takto to skončí, keď médiá dávajú priestor populistom a extrémistom, aby tu nacisti chceli odvolávať ministra," vyhlásil. Uhrík mu na to povedal, že na ministrov Smeru sa to sype, čiže nejaká korupcia v štáte existuje. Podľa Blahu však nacisti spochybňujú štát. Podľa Miroslava Beblavého ho však spochybňuje najmä Blaha.
Parlamentný zahraničný výbor sa dnes zaoberal nakladaním peňazí pri organizovaní kultúrnych podujatí v súvislosti so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow