21. september 2020. Matúš. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Boje v Donbase pokračujú, o život prišli ďalší vládni vojaci

SITA  2.2.2017 2.2.2017  

Od konca uplynulého víkendu zahynulo na oboch stranách frontovej línie na východe Ukrajiny najmenej desať ľudí a ďalšie desiatky ich boli zranené, a to vrátane civilistov. KYJEV 2. februára (WebNoviny.sk) - Ukrajinské ozbrojené sily prišli pri prestrelkách s proruskými separatistami na východe Ukrajiny o ďalších dvoch vojakov. Informovala o tom vo štvrtok ukrajinská vláda s tým, že ďalších desať vojakov utrpelo zranenia.
Situácia na východe Ukrajiny sa vyostrila pred piatimi dňami. Zo zodpovednosti za eskaláciu sa navzájom obviňujú obe strany konfliktu. Podľa agentúry AP salvy z mobilných raketometov Grad sa v noci nadnes ozývali z oboch strán styčnej línie v Donbase. Obe strany konfliktu sa pritom v roku 2015 zaviazali, že ťažké zbrane, vrátane tohto typu raketometov, zo styčnej línie stiahnu.
Odporúčame:

V Donbase zúria boje, Avdijivke hrozí evakuácia

Od konca uplynulého víkendu zahynulo na oboch stranách frontovej línie na východe Ukrajiny najmenej desať ľudí a ďalšie desiatky ich boli zranené, a to vrátane civilistov, informovala agentúra AP. Ostreľovanie sa obnovilo v nedeľu, a to na viacerých úsekoch frontu. Situácia je stále najhoršia v meste Avdijivka severne od bašty proruských separatistov, Donecka.
Obyvatelia Avdijivky sú v dôsledku poškodenia elektrického i vodovodného vedenia bez elektriny, vody i kúrenia. Vzhľadom na silné mrazy úrady pre obyvateľov mesta otvorili výdajňu potravín, prikrývok a teplého oblečenia, ako aj tri ohrevne a niekoľko poľných kuchýň.
Úrady v Avdijivke vyhlásili výnimočný stav a do susedných miest a dedín do rána evakuovali 149 ľudí vrátane 77 detí. Evakuáciu v stredu večer zastavilo ostreľovanie cesty, po ktorej prevážali evakuovaných z Avdijivky.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow