16. január 2021. Kristína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Bratislava pozná nový rozpočet. S čím bude hospodáriť?

SITA SITA SITA  8.12.2016 8.12.2016  

Bratislavskí mestskí poslanci rozhodovali vo štvrtok o budúcoročnom rozpočte pre hlavné mesto.BRATISLAVA 8. decembra (WebNoviny.sk) – Hlavné mesto SR Bratislava bude v novom roku hospodáriť so sumou vyše 343 miliónov eur. Rozhodli o tom bratislavskí mestskí poslanci na štvrtkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Rozpočet hlavného mesta na rok 2017 má najvyššie výdavky v oblasti školstva, vzdelávania a voľného času i v sociálnej oblasti.
Jednou z oblastí, ktorá počíta s najväčším zvýšením peňazí oproti návrhu rozpočtu na tento rok, je verejná infraštruktúra. Sú to najmä výdavky spojené s vytváraním predpokladov pre územný rozvoj mesta, kvalitu a rozvoj cestnej a pešej infraštruktúry, cyklotrás a parkovísk, rozvoj nosného dopravného systému a zelene.
Bratislava chce v budúcom roku budovať aj nové cyklotrasy, ako napríklad Starohájska, Alstrova – Pekná Cesta, Rožňavská – úsek Tomášikova. Stavať chcú aj nové parkoviská v lokalite Pri Kríži či Röntgenová. V oblasti infraštruktúry verejných priestranstiev chcú budovať nové parky v Karlovej Vsi, Pri Kríži, v lokalitách Svoradova a Pod záhradami.
Mesto v rozpočte vyčlenilo aj peniaze na spoluúčasť pri projektoch financovaných Európskou úniou. Sú to projekty z oblasti dopravy a dopravnej infraštruktúry. V roku 2017 budú pripravovať pokračovanie električkovej trate do Petržalky až po Janíkov dvor, modernizovať chcú aj Karlovesko - Dúbravskú, Vajnorskú i Ružinovskú radiálu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow