26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Brazílčan vtrhol na silvestrovskú párty, zastrelil 11 ľudí

SITA  1.1.2017 1.1.2017  

Medzi obeťami streľby sú aj mužova bývalá manželka a jeho osemročný syn. CAMPINAS 1. januára (WebNoviny.sk) - Jedenásť ľudí zastrelil v sobotu večer v priemyselnom a univerzitnom meste Campinas ležiacom na juhovýchode Brazílie muž, ktorý vtrhol na súkromnú silvestrovskú oslavu. Následne spáchal samovraždu, informovali v nedeľu brazílske médiá.
Medzi obeťami streľby sú aj mužova bývalá manželka a jeho osemročný syn. Celkovo ide - vrátane strelca - o deväť žien, jedno dieťa a dvoch mužov. Podľa denníka Folha de Săo Paulo muž zasiahol celkom 15 ľudí. Zo štyroch preživších zomrel jeden po prevoze do nemocnice, zvyšní sú vo vážnom stave hospitalizovaní v nemocnici.
Polícia v štáte Sao Paulo predpokladá, že páchateľ nezniesol odlúčenie od svojej bývalej manželky a konal v afekte. Hoci Brazília zápasí s vysokou mierou kriminality a násilia, takéto činy sú na rozdiel od USA neobvyklé. Strelné zbrane sa používajú najčastejšie pri lúpežiach alebo pri stretoch bezpečnostných zložiek s členmi drogových gangov a inými zločincami.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow