18. jún 2019. Vratislav/Vratislava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Brit chce pomôcť rodine zavraždeného Poliaka, zbiera peniaze

SITA  22.12.2016 22.12.2016  

Kamionista David Duncan zdôraznil, že sa nepoznal osobne s Poliakom, ktorého osud ním však tak zatriasol, že sa rozhodol pomôcť. LONDÝN/VARŠAVA/BERLÍN 22. decembra (WebNoviny.sk) - Britský kamionista David Duncan prišiel s iniciatívou pomôcť rodine zavraždeného poľského kolegu Lukasza Urbana, ktorého zabil páchateľ teroristického útoku na vianočnom trhu v Berlíne.
Od 20. decembra sa vyzbieralo - vďaka Duncanom zriadenému kontu na platforme Gofundme - už viac ako 52.500 libier. To je po dvoch dňoch viac, ako bol jeho pôvodne stanovený cieľ: najmenej 50.000 libier pre pozostalých po kolegovi, ktorý zanechal manželku, 17-ročného syna a rodičov.

ÚTOK V BERLÍNE

O iniciatíve informovali tak britské, ako aj nemecké a poľské médiá. David Duncan zdôraznil, že sa nepoznal osobne s Poliakom, ktorého osud ním však tak zatriasol, že sa rozhodol pomôcť.
Súčasne pripomenul, že si v plnom rozsahu uvedomuje, že žiadne množstvo finančných prostriedkov nenahradí blízkym stratu manžela, otca a syna, avšak môže im aspoň trochu pomôcť v ďalšom živote.
Pôvodne sa iniciátor obrátil predovšetkým na kolegov-kamionistov, medzičasom však do zbierky prispieva aj široká verejnosť.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow