19. september 2020. Konštantín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Briti chcú zaútočiť na srdce kalifátu Islamského štátu

SITA  26.12.2016 26.12.2016  

Rakka je hlavnou baštou Islamského štátu v Sýrii a de facto metropolou kalifátu, ktorý extrémisti z tejto organizácie vyhlásili pred dvoma rokmi na územiach obsadených v Sýrii a Iraku.LONDÝN 26. decembra (WebNoviny.sk) - Britské Kráľovské letectvo (RAF) sa pripravuje na mohutnú ofenzívu v Sýrii. Na jar budúceho roka chce zaútočiť na "srdce kalifátu" teroristickej organizácie Islamský štát (IS); sýrske mesto Rakka. Informoval o tom v nedeľu denník The Telegraph s odvolaním sa na britské armádne zdroje.
Británia podľa nich dúfa, že iracké mesto Mósul bude od militantov oslobodené do jari, čo umožní RAF ofenzívu v Sýrii, kde chce podporiť Sýrske demokratické sily (SDF). Nálety ale budú "oveľa nebezpečnejšie", pretože vzdušný priestor kontroluje režim sýrskeho prezidenta Bašára Asada a jeho ruskí spojenci.
Odporúčame:
"Rakka je srdcom kalifátu... Zintenzívnime výcvik Sýrskych demokratických síl a taktiež uvidíme reálne zintenzívnenie leteckej podpory zo strany celej koalície ohľadne Rakky. Budeme sa musieť porozprávať aj s Rusmi," uviedol pre The Telegraph jeden zo zdrojov.
Rakka je hlavnou baštou IS v Sýrii a de facto metropolou kalifátu, ktorý extrémisti z tejto organizácie vyhlásili pred dvoma rokmi na územiach obsadených v Sýrii a Iraku.
Velitelia a hovorcovia SDF - združenia kurských, arabských a kresťanských milícií bojujúcich proti extrémistickým skupinám na severe Sýrie - ohlásili začiatok dlho očakávanej ofenzívy, ktorej cieľom je dobyť Rakku, 6. novembra.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow