17. júl 2019. Bohuslav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Briti nemajú kde bývať, vláda postaví nové mestá a dediny

SITA  6.1.2017 6.1.2017  

Britské vlády dlhodobo sľubujú riešenie situácie s nedostatkom bývania, ktorá spôsobuje obrovský nárast cien nehnuteľností v Londýne a ďalších veľkých mestách. LONDÝN 6. januára (WebNoviny.sk) - Britská vláda oznámila, že má v úmysle postaviť na anglickom vidieku 17 nových miest a obcí v snahe riešiť chronický nedostatok bývania.
Nové "záhradné" mestečká majú byť zakladané po celom Anglicku - od severného regiónu Cumbria až po grófstvo Cornwall na juhu krajiny. Ide o ďalšiu fázu štátom podporovaného projektu, v rámci ktorého sa má celkovo postaviť až 200.000 domov.
Podľa ministra výstavby a plánovania Gavina Barwella vláda podporí založenie 17 záhradných mestečiek a dedín sumou 7,4 milióna libier (8,6 milióna eur). Uvoľní tiež doterajšiu striktnú legislatívu, ktorá rozsiahlejšej výstavbe na anglickom vidieku doposiaľ bránila.
Tri nové mestá vzniknú v grófstvach Buckinghamshire, Somerset a Essex; v každom z nich má byť viac ako 10.000 domov. Štrnásť menších obcí s 1500-10.000 domami založia v grófstvach Lancashire, Warwickshire, Hampshire a Devon.
Britské vlády dlhodobo sľubujú riešenie situácie s nedostatkom bývania, ktorá spôsobuje obrovský nárast cien nehnuteľností v Londýne a ďalších veľkých mestách. Mnohí bežní Briti si takto drahé byty a domy vôbec nemôžu dovoliť.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow