5. december 2020. Oto. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Briti zakázali hnutie neonacistov, zaradili ich k teroristom

SITA SITA SITA  12.12.2016 12.12.2016  

Neonacistické hnutie sa na webe predstavuje ako príležitosť pre mladých nacionalistov nielen sa spojiť s rovnako zmýšľajúcimi osobami, ale sa aj sociálne angažovať a byť kreatívny.LONDÝN 12. decembra (WebNoviny.sk) - Ultrapravicové zoskupenie, konkrétne neonacistické hnutie Národná akcia, postavili vôbec po prvý raz vo Veľkej Británii mimo zákon a zaradili ho medzi teroristické subjekty, a to s platnosťou od piatka.
Britská ministerka vnútra Amber Ruddová v tejto súvislosti hovorila v Londýne o "rasistickom, antisemitskom a homofóbnom" zoskupení. Iniciatíva proti antisemitizmu rozhodnutie privítala hovoriac o menšom signáli proti prejavom násilia.
Odporúčame:

Austráliu spojí s Britániou najdlhšia nonstop letecká linka

Spomínané neonacistické hnutie sa na webe predstavuje ako príležitosť pre mladých nacionalistov nielen sa spojiť s rovnako zmýšľajúcimi osobami, ale sa aj sociálne angažovať a byť kreatívny.
V ostrovnej monarchii rastú obavy z prejavov extrémizmu sprevádzaných násilím, akým bola napríklad vlani v júni vražda poslankyne Jo Coxovej - odporkyne brexitu a ženy angažujúcej sa za utečencov. Páchateľa, v ktorého byte sa našli nacistické memorabílie, odsúdili na doživotný trest žalára.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow