26. október 2020. Demeter. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Britská kráľovná chce utužiť vzťahy s USA, pozve Trumpa

NextFuture NextFuture NextFuture  20.11.2016 20.11.2016  

Britská panovníčka chce v čase odchodu Británie z Európskej únie posilniť bilaterálne vzťahy s Washingtonom.LONDÝN 20. novembra (WebNoviny.sk) - Britská kráľovná Alžbeta II. pozve novozvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa na štátnu návštevu krajiny, ktorá sa uskutoční na budúci rok, so zámerom upevniť úzke vzťahy medzi oboma štátmi. Uviedol to v nedeľu denník The Sunday Times, citujúc britské vládne zdroje.
Podľa daných novín by sa rozhovory medzi britskými činiteľmi a Trumpovým tímom mali začať už čoskoro, pričom návšteva nového šéfa Bieleho domu v Londýne sa očakáva v júni alebo júli 2017. Trump už pozval britskú premiérku Theresu Mayovú do USA počas ich prvého telefonátu od jeho víťazstva.
Londýn má eminentný záujem o posilnenie svojich bilaterálnych vzťahov s Washingtonom v čase, keď sa Mayovej kabinet pripravuje na odchod z Európskej únie a očakáva sa, že tento krok ovplyvní postavenie krajiny na svetovej scéne. Prvým britským politikom, s ktorým sa Trump stretol, je Nigel Farage.
Designovaný prezident USA počas minulotýždňového telefonického rozhovoru Mayovej prezradil, že jeho nebohá škótska matka Mary Anne bola "veľkou obdivovateľkou" kráľovnej a premiérku požiadal, aby odovzdala Alžbete II. jeho želanie všetkého najlepšieho, dopĺňa denník The Sunday Times.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow