24. september 2020. Ľuboš, Ľubor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Britská libra oproti doláru oslabila na trojmesačné minimum

SITA  16.1.2017 16.1.2017  

Britská mena reagovala na to, že podľa časti médií krajiny sa premiérka Theresa Mayová chystá nasmerovať Britániu na cestu jasného zrušenia zväzkov s Európskou úniou.
LONDÝN 16. januára (WebNoviny.sk) - Britská libra oproti doláru oslabila na trojmesačné minimum v reakcii na správy, že premiérka Theresa Mayová sa chystá nasmerovať krajinu na cestu jasného prerušenia zväzkov s Európskou úniou. Libra voči doláru v pondelok spadla pod hranicu 1,2 USD/GBP, ale neskôr sa mierne zotavila.
Mayová má podrobnosti britských plánov na odchod z EÚ zverejniť v utorkovom prejave. Jej úrad uviedol, že vyzve na vytvorenie "globálnej Británie", ktorá je otvorená svetu. Časť britských médií hovorí, že premiérka bude signalizovať ochotu na odchod krajiny z jednotného trhu s cieľom získať kontrolu nad imigráciou.
"Čoraz viac to vyzerá tak, že na obzore je "tvrdý" brexit a trhy na to reagujú," povedal Neil Wilson, analytik spoločnosti ETX Capital. "Teraz musíme predpokladať, že Mayová uprednostní kontrolu imigrácie a cenou, ktorú treba zaplatiť, bude odchod z jednotného trhu. To by mohlo libru poslať v nadchádzajúcich týždňoch oveľa nižšie, snáď smerom k úrovni 1,10 USD/GBP," dodal.
Zotavenie libry voči doláru z úrovne pod 1,20 USD/GBP v pondelok nastalo po tom, ako The Times of London zverejnil vyjadrenie novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa, že obchodná dohoda medzi USA a Veľkou Britániou by sa mohla dosiahnuť "veľmi rýchlo" po tom, ako sa tento týždeň ujme úradu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow