26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Britskú kráľovnú trápi zdravie, chýbala na tradičnej omši

SITA  25.12.2016 25.12.2016  

Neúčasť kráľovnej na vianočnej omši, ktorá tvorí základ vianočných osláv kráľovskej rodiny, je mimoriadne zriedkavá.
LONDÝN 25. decembra (WebNoviny.sk&) - Silné prechladnutie zabránilo v nedeľu 90-ročnej britskej kráľovnej Alžbete II. zúčastniť sa na tradičnej vianočnej rannej omši neďaleko jej vidieckeho sídla Sandrigham v anglickom grófstve Norfolk. Neúčasť kráľovnej na vianočnej omši, ktorá tvorí základ vianočných osláv kráľovskej rodiny, je mimoriadne zriedkavá.
"Kráľovná sa zotavuje zo silného prechladnutia a zostane vnútri, aby napomohla svojmu zotaveniu," uviedol Buckinghamský palác. Dodal, že Alžbeta II. počas dňa oslávi Vianoce s členmi svojej kráľovskej rodiny. Zvyčajne spoločne obedujú. V minulých rokoch kráľovská rodina na vidieku často chodila na dlhé prechádzky v prírode.

Princ Harry sa porozprával s miestnymi obyvateľmi

Alžbeta II. bola tento rok doteraz zdravá a udržiavala aktívny program, hoci cestovala menej ako v minulosti. Aj jej manžel, 95-ročný princ Philip, obmedzil svoj verejný program a charitatívne akcie. Kráľovský palác uviedol, že aj on bol skoršie v týždni silno prechladnutý. Princ Philip sa rannej vianočnej omše zúčastnil a cestou z kostola zamával občanom, ktorí na kráľovskú rodinu pred kostolom čakali. Ako ústupok svojmu veku a prechladnutiu však prišiel do kostola na aute.
Princ Harry sa po omši porozprával s miestnymi obyvateľmi pred kostolom. Podľa britských médií to nevyzeralo, že by bol niekto iný z členov kráľovskej rodiny chorý. Chrípková sezóna zasiahla v uplynulých dvoch týždňoch mnohých Britov a virózy a chrípka sa šíria. Lekári varovali, že aj viróza je pre deväťdesiatnikov nebezpečná.

Kráľovnú inšpirovali športovci

Kráľovský pár odišiel tento týždeň pre chorobu na Sandrigham o deň neskôr, ako sa očakávalo a namiesto vlakom cestoval vrtuľníkom. Neskôr tam má pricestovať aj princ William s manželkou Kate, ktorí spoločne s deťmi trávia Vianoce u Katiných rodičov.
Britské televízne stanice a stanice krajín britského Spoločenstva národov (Commonwealthu) odvysielali v nedeľu popoludní desaťminútový vopred zaznamenaný príhovor kráľovnej, v ktorom chváli britských olympionikov, paraolympionikov a ďalších, ktorí ju inšpirovali. Hovorí v ňom, že často naberá silu zo stretnutí s obyčajnými ľuďmi, ktorí robia mimoriadne veci.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow