27. október 2020. Sabína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Britský extrémista dostal za vraždu Jo Coxovej doživotie

SITA SITA SITA  23.11.2016 23.11.2016  

Muž zabil proeurópsku političku Coxovú v obci Birstall týždeň pred britským referendom o členstve v EÚ. LONDÝN 23. novembra (WebNoviny.sk) - Ultrapravicového extrémistu, ktorý pri júnovom útoku na poslankyňu britského parlamentu Jo Coxovú kričal slogan Británia na prvom mieste, uznal dnes Ústredný trestný súd v Londýne za vinného z jej vraždy a odsúdil ho na doživotný trest väzenia bez možnosti akéhokoľvek skrátenia.
Súdnej porote trvalo podľa agentúry DPA niečo vyše hodiny, kým sa uzniesla na vine 53-ročného Thomasa Maira, ktorý na Coxovú trikrát vystrelil z pušky so skrátenou hlavňou a 15-krát do nej bodol nožom. Muž zabil proeurópsku političku Coxovú v obci Birstall týždeň pred britským referendom o členstve v EÚ. Napadnutá sa angažovala v kampani za zotrvanie Británie v EÚ. Jej vražda britskú verejnosť šokovala.
Súd si vypočul, že Mairov útok bol politicky motivovaný. Polícia uňho pri domovej prehliadke našla veľké množstvo neonacistického materiálu a tiež zložku o 41-ročnej Coxovej. Na prvom súdnom pojednávaní namiesto svojho mena vyhlásil: "Smrť zradcom, slobodu Británii", pripomenula tlačová agentúra AP.
Súd uznal Maira za vinného aj z úmyselného spôsobenia "vážneho telesného zranenia" 78-ročnému okoloidúcemu mužovi, ktorý sa márne pokúšal ubrániť Coxovú, matku dvoch detí, pred útočníkom.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow