30. október 2020. Šimon/Šimona. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Brusel obvinil Facebook, že pri prevzatí WhatsApp zavádzal

SITA  21.12.2016 21.12.2016  

Podľa Európskej komisie existuje podozrenie, že Facebook v roku 2014 poskytol nepresné informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov užívateľov služby WhatsApp.BRUSEL 21. decembra (WebNoviny.sk) - Európska komisia (EK) v utorok obvinila spoločnosť Facebook, že pri prevzatí aplikácie WhatsApp poskytla zavádzajúce informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov.
Podľa komisie Facebook v čase akvizície v roku 2014 tvrdil, že nebude automaticky zdieľať informácie z užívateľských profilov svojej sociálnej siete s údajmi z aplikácie WhatsApp, ktorá zabezpečuje bezplatné zasielanie správ prostredníctvom mobilných telefónov.
V auguste však Facebook oznámil zmenu politiky, v rámci ktorej okrem iného umožní prepojiť telefónne čísla užívateľov služby WhatsApp s ich profilmi na sociálnej sieti. Vďaka tomu Facebook získa údaje, ktoré môže lepšie použiť na cielenú reklamu. Facebook má čas do konca januára, aby k obvineniam EK zaujal stanovisko.
"Komisia sa predbežne domnieva, že Facebook v čase posudzovania akvizície WhatsApp poskytol nepresné alebo zavádzajúce informácie. Facebook má teraz príležitosť zareagovať," uviedla vo vyhlásení európska komisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerová. Ak sa podozrenia komisie potvrdia, hrozí firme pokuta až vo výške jedného percenta jej ročných tržieb.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow