19. december 2018. Judita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

BSK: Národná kultúrna pamiatka pod novou strechou

 19.12.2017 19.12.2017  

BRATISLAVA 19. decembra 2017 (WBN/PR) - Oprava strechy Národnej kultúrnej pamiatky Kaštieľ Malinovo sa začala ešte v lete a kompletná strecha bola odovzdaná koncom minulého týždňa a stála župu viac ako štvrť milióna eur.
Národná kultúrna pamiatka Kaštieľ Malinovo má od minulého týždňa novú strechu. Rekonštrukciou prešli aj všetky krovy, nová je strešná krytina (pálené škridly) či bleskozvody. S pokládkou škridiel sa začalo v novembri. Celkové náklady sú 256 321,60,- eur s DPH. Rekonštrukciu dozoroval nielen statik, ale pracovníci Krajského pamiatkového úradu. Tí museli odsúhlasiť všetky použité materiály.
Kaštieľ v Malinove je postavený na základoch stredovekého vodného hradu. Zvyšky vodnej priekopy sú viditeľné dodnes. Kaštieľ obklopuje pamiatkovo chránený anglický krajinný park, ktorého vznik sa datuje na začiatok 18. storočia. Dominujú v ňom mohutné platany, duby, agáty a ďalšie vzácne staré dreviny. V súčasnosti má rozlohu 13,179 hektárov a nachádza sa tam viac ako 200 druhov domácich a cudzokrajných drevín. Park je pre verejnosť otvorený od 8.00 do 21.00 v letnom období a od 10.00 do 19.00 v zimnom období.

 

Viac k témam: BSK Bratislavský samosprávny kraj, Kaštieľ MalinovoZdroj: Webnoviny.sk - BSK: Národná kultúrna pamiatka pod novou strechou © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow