24. september 2020. Ľuboš, Ľubor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Bude múr na hranici USA a Mexika? Trump zmiernil rétoriku

SITA SITA SITA  15.11.2016 15.11.2016  

Donald Trump začína rozprávať o prisťahovalectve podobne ako Barack Obama.WASHINGTON 15. novembra (WebNoviny.sk) - Novozvolený americký prezident Donald Trump začína v postoji k prisťahovalectvu veľmi pripomínať prezidenta Baracka Obamu, konštatovala v pondelok agentúra AP.

ONLINE: PREZIDENTSKÉ VOĽBY V USA - CLINTONOVÁ vs. TRUMP

V prvom interview po zvolení za prezidenta Trump v programe 60 Minutes na televíznej stanici CBS povedal, že sa bude sústreďovať na deportácie prisťahovalcov-zločincov, a nie každého prisťahovalca žijúceho v USA ilegálne. Trump dodal, že terčom okamžitej deportácie môžu byť dva až tri milióny prisťahovalcov. Tento údaj však Trump zrejme zveličil, napísala AP.
Na otázku, ako to bude s "veľkým krásnym múrom" na mexickej hranici, Trump odpovedal, že možno bude ochotný zmieriť sa s plotom na niekoľkých úsekoch hranice dlhej približne 3220 kilometrov.

Mäkší Trumpov postoj je v ostrom protiklade k jeho rétorike počas predvolebnej prezidentskej kampane. Ako kandidát na amerického prezidenta vyzýval Trump každého, kto žije v USA nelegálne, aby sa vrátil do svojej vlasti, a Mexiko vyzýval, aby zaplatilo miliardy dolárov v rámci nákladov na hraničný múr.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow