30. september 2020. Jarolím. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Bude Trump obchodovať s Úniou alebo nariadi ústup?

 3.3.2017 3.3.2017  

BRUSEL 3. marca (WebNoviny.sk) - Európska únia od USA stále čaká "dôkladný náčrt" cieľov Washingtonu v rámci obchodu s 28-členným blokom. Povedal to maltský minister hospodárstva Christian Cardona po piatkovej schôdzke ministrov obchodu krajín EÚ. "Čakáme na dôkladný náčrt plánov a cieľov USA v oblasti obchodu s EÚ," povedal maltský minister, ktorého krajina je v súčasnosti predsedníckou krajinou únie.
"Multilaterálny obchodný systém by bol ohrozený, ak by USA uvažovali o nejakom extrémnom kroku, napríklad o odchode zo Svetovej obchodnej organizácie," konštatoval Cardona. Dodal, že transatlantické vzťahy "by mali byť v spoločnom záujme EÚ aj USA".
V Európe sú rozšírené obavy z možnosti protekcionistickejšieho prístupu USA za prezidenta Donalda Trumpa. Európska komisárka pre obchod Cecilia Malmströmová uviedla, že stále existuje "veľa neistoty" v súvislosti so smerovaním novej americkej vlády.
Viac k témam: donald trump, Európska únia, medzinárodný obchodZdroj: Webnoviny.sk - Bude Trump obchodovať s Úniou alebo nariadi ústup? © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow