29. september 2020. Michal, Michaela. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Budovu v poľskej Poznani možno zámerne vyhodili do povetria, pripúšťajú vyšetrovatelia

 5.3.2018 5.3.2018  

VARŠAVA 5. marca (WebNoviny.sk) - Vyšetrovatelia pracujúci na prípade výbuchu obytnej budovy v poľskej Poznani, pri ktorom v nedeľu nadránom zahynuli piati ľudia, v pondelok pripustili, že príčinou výbuchu mohol byť aj "úmyselný útok".
Doteraz sa ako najpravdepodobnejšia verzia spomínal výbuch plynu. Viacero poľských médií vrátane tlačovej agentúry PAP však v pondelok prinieslo zatiaľ nepotvrdenú verziu, podľa ktorej jedna z nájdených obetí nezahynula pri výbuchu budovy, ale ešte predtým.

Odporúčame:Aktualizované: Výbuch v Leicesteri si vyžiadal niekoľko obetí, polícia vylúčila terorizmus

Podľa tejto verzie páchateľ odsekol ženskej obeti hlavu ešte pred výbuchom, a až následne budovu úmyselne podpálil, aby zahladil stopy. Hovorkyňa vyšetrovateľov Magdalena Mazur-Prus tieto informácie odmietla komentovať, povedala však, že "úmyselný útok sa nedá vylúčiť".
Ďalších 21 ľudí pri výbuchu budovy utrpelo zranenia, štyria z nich sú stále v nemocnici. V štvorpodlažnom dome bolo 18 bytov a žilo v ňom 40 obyvateľov. Štyri obete výbuchu našli záchranári v troskách budovy už v nedeľu, pozostatky piatej objavili v pondelok. Záchranári tiež v pondelok informovali, že sa im z trosiek podarilo zachrániť malého psíka.
Viac k témam: Poľsko, Poznan, Varšava, výbuchZdroj: Webnoviny.sk - Budovu v poľskej Poznani možno zámerne vyhodili do povetria, pripúšťajú vyšetrovatelia © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow