25. október 2020. Aurel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Časť štátnej podpory Boeingu je podľa WTO nelegálna

SITA SITA SITA  28.11.2016 28.11.2016  

Podpora zo strany štátu Washington je podmienená tým, že Boeing bude na jeho území vyrábať krídla pre lietadlo 777x.ŽENEVA 28. novembra (WebNoviny.sk) - Svetová obchodná organizácia (WTO) uviedla, že daňové úľavy za miliardy dolárov, ktoré americký štát Washington ponúkol firme Boeing, nie sú legálne.
WTO zároveň v pondelok konštatovala, že americká vláda musí podniknúť kroky na zrušenie tohto plánu daňových úľav v najbližších mesiacoch. Podľa WTO podpora, ktorú štát Washington sľúbil Boeingu v rokoch 2024 až 2040, znamená "zakázané" dotácie. Podpora zo strany štátu Washington je podmienená tým, že Boeing bude na jeho území vyrábať krídla pre lietadlo 777x.
Európska únia, ktorá podporuje európskeho výrobcu lietadiel Airbus, označila rozhodnutie WTO za historické víťazstvo v dlhodobom boji medzi oboma spoločnosťami. Svetová obchodná organizácia však niektoré tvrdenia Európskej únie odmietla a dospela k záveru, že iba jeden zo siedmich daňových stimulov poskytnutých štátom Washington predstavuje nelegálne dotácie.
Európska komisárka pre obchod Cecilia Malmströmová uviedla, že Svetová obchodná organizácia označila za nelegálne opatrenia na podporu Boeingu v sume 5,7 mld. USD. "Očakávame, že USA budú rešpektovať pravidlá, budú dodržiavať čestnú súťaž a bezodkladne zrušia tieto subvencie," uviedla Malmströmová vo vyhlásení.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow