20. október 2020. Vendelín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Centrum Londýna ostalo na Čierny piatok v tme, vypadol prúd

SITA SITA SITA  26.11.2016 26.11.2016  

K výpadku prúdu došlo okolo 17.30 miestneho času (18.30 SEČ), práve keď sa v oblasti pohybovali desaťtisíce kupujúcich a turistov. LONDÝN 26. novembra (WebNoviny.sk) - Niektoré časti centra Londýna sa v piatok večer ponorili do tmy. Výpadok prúdu zasiahol zábavnú štvrť Soho a oblasť okolo Piccadilly Circus - a to práve počas nákupnej horúčky takzvaného Čierneho piatka, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na britskú agentúru PA.
Na Piccadilly Circus zhasli povestné neónové reklamy, metro však premávalo bez prerušenia. K výpadku prúdu došlo okolo 17.30 miestneho času (18.30 SEČ), práve keď sa v oblasti pohybovali desaťtisíce kupujúcich a turistov. Niektoré divadlá a kiná v štvrti Soho ostali zatvorené. Ľudia na uliciach podľa DPA hovorili o "strašidelnej atmosfére". Výpadok semaforov ešte znásobil obvyklý piatkový dopravný chaos.
BBC informovala, že približne 2300 budov ostalo na tri hodiny bez elektriny. "Čierny piatok nadobudol celkom iný zmysel," glosovala BBC. Výpadok podľa predbežných informácií spôsobila porucha podzemného kábla.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow