17. január 2019. Nataša. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Česi zadržali štyroch mladíkov, ukradli milióny cez internet

SITA  1.2.2017 1.2.2017  

Mladíci podvodným spôsobom získali heslá bankových účtov a prostredníctvom internetbankingu previedli najmenej osem miliónov Kč z účtov.
PRAHA 1. februára (WebNoviny.sk) - Česká polícia zadržala v Prahe štyroch mladých mužov vo veku 18-20 rokov, ktorí sú dôvodne podozriví, že podvodným spôsobom získali heslá bankových účtov a prostredníctvom internetbankingu previedli najmenej osem miliónov Kč z účtov desiatok ľudí z celého územia ČR.
Počet poškodených i celková výška spôsobenej škody však nemusia byť konečné, pretože vyšetrovanie prípadu pokračuje. Mladíci peniaze vyberali z bankomatov s pomocou tzv. bielych koní.
Prípad vyšetrovali kriminalisti už od začiatku minulého roka a nedávno vyvrcholil zásahom na ôsmich rôznych miestach českej metropoly, ktorého súčasťou bolo aj šesť domových prehliadok. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnil internetový server Novinky.cz s odvolaním sa na policajného hovorcu Jana Daněka.
Zadržaným, ktorých stíhajú pre trestné činy falšovania a pozmeňovania platobného prostriedku, neoprávnený prístup k počítačovému systému a nosiču informácií, získavanie a prechovávanie prístupového zariadenia a hesla k počítačovému systému a iných takýchto údajov, ako aj za podvod, hrozí v prípade potvrdenia viny súdom až 12 rokov väzenia. Dvaja z nich sú stíhaní na slobode, dvaja väzobne.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow