22. september 2020. Móric. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Česká organizácia Člověk v tísni sa stiahla z Donecka

SITA SITA SITA  27.11.2016 27.11.2016  

O tom, či bude môcť dokončiť svoju pomoc ľuďom v oblastiach bojov, chce organizácia rokovať so separatistami budúci týždeň.PRAHA 27. novembra (WebNoviny.sk) - Česká humanitárna organizácia Člověk v tísni uzavrela svoje sklady a kancelárie v samozvanej Doneckej ľudovej republike vyhlásenej proruskými separatistami na východe Ukrajiny.
Z oblasti sa sťahuje po tom, čo jej miestne úrady nepredĺžili akreditáciu, informoval v nedeľu v Prahe jej riaditeľ Šimon Pánek. O tom, či bude môcť dokončiť svoju pomoc ľuďom v oblastiach bojov, chce organizácia rokovať so separatistami budúci týždeň.
Odporúčame:

Janukovyč žiadal Putina o vyslanie ruských vojsk na Ukrajinu

"Chceli by sme rozrobenú prácu aspoň nejako dokončiť a ľudia v Donecku nás potrebujú. Sme posledná medzinárodná mimovládna organizácia, ktorá tam pracuje. Ako to dopadne, ako to bude prebiehať, je teraz veľmi ťažké odhadovať, nevieme," citoval Páneka Český rozhlas.
Člověk v tísni zabezpečoval v Donecku okrem iného zásoby pitnej vody a hygienické pomôcky. Po jeho odchode v oblasti pôsobí už len Medzinárodný výbor Červeného kríža. Zástupcovia východoukrajinských separatistov informovali pracovníkov humanitárnej organizácie o odobratí akreditácie v piatok dopoludnia. Dôvod tohto rozhodnutia neuviedli.
Tento rok organizácia distribuovala potravinovú pomoc pre takmer 470.000 ľudí v oblastiach, ktoré nie sú pod kontrolou ukrajinskej vlády. Ďalším 105.000 obyvateľom pomohla s opravami domov a 95 tisícom umožnila prístup k pitnej vode a hygienickým pomôckam.
Člověk v tísni na východe Ukrajiny naďalej pôsobí na územiach pod kontrolou Kyjeva a na území samozvanej Luhanskej ľudovej republiky.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow