30. október 2020. Šimon/Šimona. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Česká polícia zadržala hackera, ktorý vydieral Babiša

SITA SITA SITA  15.11.2016 15.11.2016  

Zadržanému hackerovi sa údajne podarilo prelomiť zabezpečenie facebookového účtu Babišovej dcéry a stiahnuť z neho niekoľko fotografií. PRAHA 15. novembra (WebNoviny.sk) - Detektívi z českej Národnej centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) pred niekoľkými týždňami zadržali muža, ktorý vydieral vicepremiéra Andreja Babiša. Informoval o tom v utorok spravodajský server iDNES.cz.
Zadržanému hackerovi sa údajne podarilo prelomiť zabezpečenie facebookového účtu Babišovej dcéry a stiahnuť z neho niekoľko fotografií. NCOZ nechce prípad oficiálne komentovať, Babiš ale túto informáciu potvrdil, napísal server Seznam.zprávy.cz. "Ja som na to podal niekoľko trestných oznámení, polícia ma k tomu niekoľkokrát vypočula," povedal. O tom, že zadržali podozrivého, ho vraj polícia informovala.
Babiš potvrdil, že išlo o útok na facebookový účet jeho dcéry. "Samozrejme. Veď sa mi tým vyhrážali," uviedol Babiš, ktorý z útoku podozrieva hackerskú skupinu Anonymous. Tá však účasť na vydieraní českého ministra financií a vicepremiéra popiera.
V auguste hackeri zaútočili na servery spoločností z koncernu Agrofert. Weby firiem z Babišovho holdingu boli kvôli cielenému preťaženiu dlhší čas nedostupné. K tejto akcii sa skupina Anonymous prihlásila.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow