25. september 2020. Vladislav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Česká polícia zhabala drogy za takmer osem miliónov eur

SITA SITA SITA  23.11.2016 23.11.2016  

Vyšetrovací tím odhalil kompletnú viac ako 50-člennú organizovanú skupinu páchateľov, zaistil dve priemyselné laboratóriá na výrobu metamfetamínu a viac ako 100 kilogramov drog v predajnej hodnote približne 216 miliónov korún.
PRAHA 23. novembra (WebNoviny.sk) - Spoločný tím policajtov z Českej republiky, Rakúska a Nemecka odhalil 50 ľudí zapojených do obchodu s drogami. Kriminalisti zaistili viac ako 100 kilogramov predovšetkým pervitínu za približne 216 miliónov korún (okolo osem miliónov eur).
Českí policajti stíhajú štyri osoby, ktorým hrozí až 12 rokov väzenia, napísal spravodajský server Novinky.cz.
"Vyšetrovací tím odhalil kompletnú viac ako 50-člennú organizovanú skupinu páchateľov, zaistil dve priemyselné laboratóriá na výrobu metamfetamínu a viac ako 100 kilogramov drog v predajnej hodnote približne 216 miliónov korún," uviedol riaditeľ českej Národnej protidrogovej centrály Jakub Frydrych.
Vyšetrovanie gangu sa začalo na základe poznatkov nemeckej strany. V putách skončili nielen výrobcovia a organizátori, ale aj kuriéri a díleri. Dvadsaťpäť členov pochádzalo z bosniansko-albánskej skupiny, ktorá organizovala výrobu metamfetamínu na území severných Čiech, nábor kuriérov, vývoz metamfetamínu z Čiech do Nemecka a Rakúska a distribúciu drog priekupníkom aj koncovým užívateľom.
Zostávajúcich členov gangu odhalili policajti počas posledných deviatich mesiacov a postupne ich zadržali. "Na území ČR boli v stredu zadržané štyri osoby a vykonaných sedem domových prehliadok a prehliadok iných priestorov. Páchateľa boli obvinení z nedovolenej výroby a iného narábania s omamnými a psychotropnými látkami a s jedmi. Všetkým obvineným hrozí v prípade odsúdenia trest odňatia slobody v dĺžke trvania osem až dvanásť rokov," uviedla hovorkyňa centrály Barbora Kudláčková.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow