18. január 2019. Bohdana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Česká vláda podá demisiu už vo štvrtok

 3.5.2017 3.5.2017  

PRAHA 3. mája (Webnoviny.sk) - Český premiér Bohuslav Sobotka odovzdá svoju demisiu do rúk prezidenta Miloša Zemana už vo štvrtok. Oznámil to v stredu spravodajský server Novinky.cz s odvolaním sa na prezidentského hovorcu Jiřího Ovčáčka.
"Predseda vlády ČR Bohuslav Sobotka vo štvrtok 4. mája 2017 o 15.15 h na Hrade podá demisiu do rúk prezidenta republiky," napísal na twitteri Ovčáček. Hovorca vlády Martin Ayrer spresnil, že demisia pravdepodobne nadobudne účinnosť v polovici mája. Sobotka v utorok neočakávane oznámil, že podá demisiu, čo bude znamenať aj koniec celej jeho vlády. Zaskočil tým svojich koaličných partnerov z hnutia ANO a z KDU-ČSL.

Odporúčame:Sobotkovu demisiu kritizuje aj česká opozícia, posilnil postavenie Miloša Zemana

Avizovaná demisia predstavuje vyvrcholenie vnútrokoaličných sporov okolo podnikateľských aktivít vicepremiéra, ministra financií a šéfa ANO Andreja Babiša. Sobotka najskôr zvažoval Babišovo odvolanie, ale napokon sa rozhodol pre vlastné odstúpenie.
Otázkou teraz zostáva, či sa tohtoročné parlamentné voľby uskutočnia v stanovenom riadnom termíne, teda 20.-21. septembra, alebo skôr.
Viac k témam: Andrej Babiš, Bohuslav Sobotka, Česká republikaZdroj: Webnoviny.sk - Česká vláda podá demisiu už vo štvrtok © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow