26. apríl 2019. Jaroslava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Českého vodiča zastavil až náraz do slovenských policajtov. Prečo utekal?

 6.3.2017 6.3.2017  

PRAHA/HODONÍN/KÚTY 6. marca (WebNoviny.sk) - Až na slovenskom území, konkrétne pri meste Kúty, sa skončila v noci na dnes policajná akcia, pri ktorej muži zákona z ČR a SR stíhali vodiča, ktorý, ako sa ukázalo, mal dôvod unikať pred políciou, pretože si sadol za volant s platným zákazom riadenia motorových vozidiel.
Automobil značky BMW, v ktorom sedel 34-ročný muž, sa zastavil až po náraze do vozidla slovenskej polície.
Ako informoval dnes internetový server Novinky.cz s odvolaním sa na hovorcu hodonínskej polície Petra Zámečníka, tamojší policajti si v nedeľu pred 22.00 h všimli vodiča, o ktorom vedia, že užíva drogy a že má dvojročný zákaz riadenia motorových vozidiel. Snažili sa ho zastaviť, avšak márne.
Muž totiž reagoval pridaním plynu a pokusom o únik smerom ku komunikácii I/55 smerom do Sudoměříc. Českí policajti rátali aj s možnosťou, že sa vodič pokúsi ujsť na Slovensko, takže informovali slovenských kolegov.
Vodiča čaká teraz navyše trestné stíhanie pre trestný čin marenia výkonu úradného rozhodnutia a pravdepodobne aj trestné stíhanie na Slovensku pre protiprávne konanie, dodal hovorca.
Viac k témam: polícia, Polícia SR, vodič na útekuZdroj: Webnoviny.sk - Českého vodiča zastavil až náraz do slovenských policajtov. Prečo utekal? © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow