23. október 2018. Alojzia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Český súd sprísnil trest mladíkovi, ktorý chcel bojovať v radoch islamistov

 9.5.2017 9.5.2017  

PRAHA 9. mája (WebNoviny.sk) - Vrchný súd v Prahe sprísnil v utorok trest mladíkovi, ktorý bol ako prvý Čech obžalovaný z pokusu pridať sa k extrémistickej organizácii Islamský štát (IS). Muž z Plzenského kraja dostal šesť rokov väzenia, informovala agentúra AP.
Krajský súd v Plzni odsúdil vo februári 22-ročného Jana Silovského na 39 mesiacov väzenia a nariadil mu ochrannú psychiatrickú liečbu. Silovský sa k svojmu úmyslu priznal, ale proti rozsudku sa odvolal.
Podľa obžaloby Silovský konvertoval na islam a následne sa v roku 2015 rozhodol vstúpiť ako bojovník do radov IS v Sýrii.
Dostal sa však len do Istanbulu, kde ho zadržali ešte počas kontroly na letisku. V jeho mobile sa totiž našli videá Islamského štátu. Následne bol deportovaný späť do ČR. Tam ho ako vôbec prvého Čecha súdili pre úmysel pridať sa k teroristickej organizácii IS.
Viac k témam: Česká republika, Islamský štátZdroj: Webnoviny.sk - Český súd sprísnil trest mladíkovi, ktorý chcel bojovať v radoch islamistov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow